Haberler


News del 03/05/2017


MASCHIO GASPARDO ŞİRKETLER GRUBU, SABAN SEKTÖRÜNDEKİ KONUMUNU GÜÇLENDİRİYOR

CONCORDIA SAGITTARIA (Ve)'da MASCHIO ARATRI Srl kuruluyor

MASCHIO GASPARDO şirketler grubu, Concordia Sagittaria (Ve)'lı Moro Pietro Meccanica şirketindeki sermaye payını %49'a çıkararak saban sektöründeki konumunu güçlendiriyor; yeni şirketin adı MASCHIO ARATRI Srl.

Geri kalan %51'lik pay, bu girişimde Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilen Alberto Baban'a ait Idea19 Srl holdingi tarafından satın alınırken, 2015 yılından bu yana görevde bulunan Luca Barzan CEO pozisyonunda kalmaya devam ediyor.

Toprak işleme, ekim, saman balyalama ve bitki koruma ürün serileri ile bütün dünyada faaliyet gösteren Padova'lı şirketler grubu, bu operasyon sayesinde full liner üretici stratejisini sağlamlaştırıyor.

Bu yeni şirket yapısı ayrıca MASCHIO ARATRI firmasının, büyüyen müşteri portföyüne en iyi hizmeti sunabilmek amacıyla, ürün yelpazesini genişletmeyi kapsayan iddialı bir stratejik planlama hazırlamasına ve üretim ve lojistik proseslerini optimize etmesine de imkan tanıyor.

Sonradan MASCHIO ARATRI Srl adını alan Moro Pietro Meccanica şirketi, 1958 yılında Moro ailesi tarafından kuruldu ve saban üretimi alanında tanınan, önemli bir aktör konumuna geldi.

2013 yılında MASHIO GASPARDO şirketi Moro Pietro Meccanica şirketinin sermayelerine ortak olarak, saban serilerini tüm uluslararası pazarlarda MASCHIO markası ile dağıtmayı öngören, ticari ve endüstriyel bir ortaklığa imza attı. 

Artık MASCHIO ARATRI ürün yelpazesinin tamamı İtalya'da ve tüm dünyada, şirketler grubunun güçlü ve yaygın dağıtım ağı aracılığıyla, sadece MASCHIO markası ile piyasaya sürülecek.

xxx

Maschio Gaspardo, toprak işleme, ekim, bitki koruma ve biçme-parçalama makineleri üretiminde lider bir şirketler grubudur. 1964'te Egidio ve Giorgio Maschio kardeşler tarafından Campodarsego (PD)'da kurulan Maschio Gaspardo şirketler grubu, 3'ü yurtdışında (Çin, Hindistan ve Romanya) olmak üzere 10 üretim tesisinde ve 12 satış şubesinde (İtalya, Fransa, İspanya, Almanya, Polonya, Ukrayna, Türkiye, Rusya, Kuzey Amerika, Çin, Hindistan, Romanya) 1800 çalışana sahiptir. 2009 ile 2014 yılları arasında, %80'ini yabancı pazarların oluşturduğu iş hacmini 118 milyon Euro'dan 324 milyon Euro'ya çıkararak ikiye katlayan şirketler grubu, bu süre içinde büyük oranda büyüme kaydetti. Çoğunluk pay sahibi Maschio ailesi şirket hisselerinin %86'sını elinde bulundururken, geri kalan %14'lük hisse ise Friulia Finanziaria FVG şirketine aittir.